Lansmanı Nisan’da yapılacak

Yeni Focus bu yıl tanıtılmasını merakla beklediğimiz modeller arasında. Ford’un son dönemde modeli sık sık ilgi çekici kamuflaj tasarımıyla sergilemesinden yola çıkarak yakın zamanda tanıtılacağını düşünüyorduk. Firmanın sözcülerinden biri yeni Focus’un Cenevre’de yer almayacağını ve Nisan’da yapılacak özel bir etkinlikle tanıtılacağını duyurdu.

Model ilk olarak hatchback gövdesiyle tanıtılacak. Wagon versiyonun da bu yıl içinde tanıtılması bekleniyor ancak sedan ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Ayrıca ateşli ST versiyon, aileye yeni katılacak Vignale ve yeni yerden yüksek model Active’in de 2018 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Etkinlikte sadece hatchback versiyon mu görülür yoksa yanında diğer türevleri de görür müyüz henüz belli değil. RS versiyonun ise en azından 1-2 yıl kadar uzakta olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Focus ile ilgili sayısız fotoğraf ve bilgi paylaşıldı. Modelin boyutlarının artacağını, dışarıda daha sert bir tasarıma sahip olacağını biliyoruz. Kabinde ise Fiesta ile tanıştığımız yeni tasarımın Focus’a uyarlanmış hali bulunacak. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni Active ve Vignale versiyonlar aileye katılacak. Avrupa versiyonları Saarlouis, Almanya’da yer alan fabrikada üretilmeye devam ederken, US versiyonlar 2019 yılının ortalarından itibaren Çin’de üretilmeye başlayacak.

Yeni Focus ile ilgili haberlerimizi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin