Uzun süredir beklenen büyük güncelleme sonunda gerçekleşiyor

Güncel Sprinter, hala bolca kullanılsa ve sevilse de artık oldukça yaşlı. Tanıtıldığı 2006 yılından bugüne yollarda olan model, 2014 yılında bir makyaj operasyonundan geçti. Bu operasyon modeli biraz güncellemiş olsa da yeni jenerasyon için vakit geldi gibi gözüküyor.

Peki model ile ilgili neler biliyoruz? Mercedes, ilk önce modelin kabin görüntülerini paylaştı. Yani kabin derken ön konsoldan bahsediyoruz tabi ki. Binek Mercedes modellerinde görmeye alışkın olduğumuz iki ekranlı tasarım Sprinter’da yer almasa da oldukça büyük bir ekran yer alıyor. Tabi ki bu ekran donanım seviyesine göre değişiyor ki boş versiyonunu da teaser videoda görebiliyoruz.

Sprinter yine, çeşitli gövde tiplerinde sunulmaya devam edecek. Hem yolcu taşımacılığı hem de yük taşımacılığı için farklı gövde tipleri sunan Sprinter, aynı şekilde görsel olarak da donanımına göre çok farklılık gösterecek. Teaser videoda görülen modellerden birinde bi-xenon farlar ve krom çıtalar yer alırken, diğerinde halojen farlar ve boyasız bir tampon yer alıyor. Bu da Sprinter’ın donanıma göre ne kadar değişiklik gösterebileceğini kanıtlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin