BMW’nin CSL modelleri geri gelecek. CSL adını taşıyan ilk model M2 olabilir.

Yeni M4 CS, normal M4 ile M4 GTS arasında yer alıyor. 460 HP gücü ve 280 km/s son hızı ile şu anda BMW’nin sunduğu en keyifli modellerden biri.

BMW’nin M bölümü patronu Frank Va Meel’in, Road & Track’a verdiği röportaja göre ikonik CSL modelleri geri gelecek. Güncel düzendeki GTS modellerin yerini alacak olan CSL’ler daha pist odaklı olacak.

Dış görünüşe eklenecek spor detaylara ek olarak, coilover, takla kafesi, yarış lastikleri ve yangın söndürücü gibi detaylarıyla tamamen pist odaklı olacaklar. M seçenekler arasındaki en sert versiyon CSL olacakken, CS modelleri normal versiyon ile aradaki boşluğu dolduracak. Van Meel, CS donanım seviyesini “4 koltuklu pist oyuncağı” olarak nitelendiriyor. Burdan CS donanım seviyesinin, normal M modellerin donanımlarına ek olarak biraz daha sportif ve sert bir sürüş sunacağını anlayabiliriz.

Firma, CSL logosunu taşıyacak ilk modelin ne olacağını henüz açıklamadı. Söylentilere göre M2’nin, Ocak ayında 1,000 adet ile sınırlı olan CS versiyonu tanıtılacak. 400 beygirin üzerinde olacak CSL versiyonu ise bu modeli takip edecek. M4’ün bütün versiyonlarının piyasaya sunulduğu düşünülürse, ilk CSL versiyonu M2’de görecek olmamız oldukça mantıklı gözüküyor.

CSL logosu, geçmişten günümüzde sadece iki modelde kullanılmıştı. 1971-1975 yıllarında 3.0 CSL logoyu taşırken, 2003 E46 M3 CSL logoyu devraldı. İki model de karakteristik özelliklere sahip, unutulmayacak özel arabalar. Umarız yeni gelecek CSL modeller de logonun hakkını verebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin