Dördüncü jenerasyon A Serisi’nin merakla beklenen iç tasarımı sonun da gözler önünde.

Mercedes’in Almanya’da düzenlediği özel bir etkinlikte tanıttığı A Serisi’nin yeni kabin tasarımı model için büyük ölçüde bir devrim içeriyor. Firmaya göre yeni kabin tasarımı, daha fazla alan ve pratiklikle beraber konfor ve lüksü yeni seviyelere taşıyor.

Yeni tasarımın en göze çarpan noktalarından biri iki kapı arasında kesintisizce uzanan hat gibi gözüküyor. Bu hattın üstünde ise sıradan kadran ve multimedya ekranları yerini, E ve S Serisi’nde gördüğümüze benzeyen çift ekranlı yapı alıyor. Trim seviyelerine göre 3 farklı kombinasyon sunuluyor: iki adet 7 inç, biri 7 diğeri 10.25 inç ve ikisi de 10.25 inç olan seçeneklerin hepsi yansımayı önleyen kaplamaya ve otomatik parlaklık ayarına sahip.

Ekranların etrafında hiç bir yapı bulunmayışı, onları havada asılı gibi gösteriyor ve ambiyans aydınlatmalarıyla derinlik hissi arttırılıyor. Mercedes, ambiyans aydınlatmasından özellikle bahsediyor çünkü 64 farklı seçenek sürücüye sunulurken, 10’a bölünen renkler ekranlara uyumlu sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor. Ayrıca birden fazla ışık efekti de seçilebiliyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi ekranlardan biri kadranlar için kullanılırken diğeri multimedya sistemi için kullanılıyor. Ayrıca head-up display seçeneği opsiyon olarak sunuluyor. Ambiyans aydınlatmasına sahip, türbin havalandırma çıkışları kabindeki premium hissi oldukça arttırıyor. Lüks hissi ise S Serisi’nde kullanılan direksiyon ile kuvvetlendiriliyor.

A Serisi’nin önceki haberlerini okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin