General Motors tarafından üretilen Buick LaCrosse makyajlandı. Opel ile yollarını ayıran General Motors genlerini yakalayabilmiş mi dersiniz?

Opel ile yollarını ayıran General Motors, sadece Çin’de satışa sunacağı Buick LaCrosse’un makyajlı versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkardı.

Opel Insignia’dan tasarım anlamında fazlasıyla esinlenmelere yer verilen Buick LaCrosse, Amerika ve Çin arasındaki ticaret savaşları nedeniyle ülkesinin sınırları içinde kalmış durumda. Cadillac XT4’ün kaputunun altında yer alan üniteyi paylaşan araçta, 4 silindirli 2.0 litrelik motor 237hp 350nm tork güç üretirken, 9 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla araç gücünü ön tekerlekler aracıyla asfalta aktarıyor olacak. Ayrıca önümüzdeki dönemlerde 1.3 litrelik 160hp ünite seçeneği ile de karşımıza çıkacak olan aracın sadece Çin pazarı için üretileceğini tekrar hatırlatmış olalım.

General Motors’un gelecek yıl Kuzey Amerika LaCrosse’un yapıldığı Detroit-Hamtramck fabrikasını kapatma kararı ve elbette Amerika Çin ticaret savaşları birer etken oluştururken, ek vergiler neticesinde de fiyatlanamıyor olması, bir çok pazarda elini güçsüzleştiren detayların başında geldiğini belirtmekte fayda var. 2019 modelinin şuanda Amerika pazarında vergiler hariç 29.000$ dolaylarında olduğunu düşünecek olursak, General Motors’ın Kuzey Amerika’da ki fabrikasını sonlandırmasının bu nedenle kimse için süpriz olmadığı sonucuna varabiliriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin