Lexus tarafında 2019, 2018’de olduğu gibi oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor. Lexus RC F Detroit Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı.

Lexus cephesinden özellikle son 4-5 aydır muazzam bir haber akışı gelmeye devam etmekte. Japon otomobillerin hakettiği değerinin görülemediği ülkemizde, Lexus gibi Premium Japon otomobil üreticilerin kendileri için saha yaratması oldukça sevindirici. Elbette fiyat fayda oranında, motor hacimleri nedeniyle tercih edilmeme konusunda son sürat ülkemizde listenin başını zorlamaya devam edecektir.

Detroit’de karşımıza çıkan 2020 model yılı için yeni güncellenen Lexus RC F coupe, artık daha iyi performans, gözden geçirilmiş stil ve tamamen yeni, sınırlı sayıda üretilecek bir model olarak meraklılarının karşısına geldi.

Lexus International Genel Müdür Yardımcısı Koji Sato ” Özellikle yeni RCF ve Track Edition, ilk tanıtımlarından bu yana sürekli gelişimden faydalanıyor. En son gelişmelerle birlikte bu modeller, bir dizi ürüne dayanan hızlı, dayanıklı, yüksek performanslı performans arabaları sunarak F markasını daha da farklılaştırmaya yardımcı oluyor. ” açıklamalarına yer vermiştir.

8 silindire sahip 5.0 litrelik ünite 472hp güç üretirken, 8 ileri otomatik şanzıman bu aslana eşlik etmekte. Moraller bozulmadıysa devam ediyorum o zaman, bu araç 0 km/s sürat hızından 100 km/s hıza tam 3.96 saniyede ulaşıyor. Önceki versiyonlarına göre geliştirilen yeni şasi ve kullanılan malzemeler ile birlikte 100 kilodan fazla ciddi bir kilo kaybının elbette performansa katkısı yatsınamaz. Ancak elektrikli otomobillerin bu denli tork ürettiği ve daha ilk kalkıştan itibaren nefesinizi kesen performansı eşliğinde, benzer hızlara aynı sürelerde ulaşması, fiyat fayda karşısında insanın aklını karıştırmıyor değil. En nihayetinde neredeye yarı fiyatına geleceğini kesin gözüyle bakabiliriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin