1930’lu yılların Bentley Blower’dan esinlenerek üretilen Bentley Continental GT Number 9 by Mulliner tanıtımı gerçekleşti.

Tim Birkin’in 1930 yılında 24 saat süren Le Mans yarışlarında kullandığı aracın numarası olan 9’dan alınan ismin, Mulliner tarafından ele alınmasıyla sadece 100 adet üretilecek olan Bentley Continental GT Number 9 by Mulliner böylece gün yüzüne çıkmış oldu.

Ön ızgara dönemin yarış otomobillerinin önünde yer alan ızgara gibi geniş olması ve üzerine işlenen rakam ile Tim Birkin anılırken, manevi değerinin yüksek olması ve sınırlı sayıda olması elbette koleksiyonerlerin dikkatini üzerine çekmeye yetmiş durumda.

Kabin içerisinde ise Blower’ın vintage kadranlarından esinlenerek üretilen ön panele özel bir İngiliz Jaeger saate yer verildiği belirtiliyor. Ayrıca 1920-1930’lu yıllarda araç kadranının ışık yansıması problemlerinin önüne geçmek için uygulanan özel trim materyallerinin bu araçta da yer verildiği belirtiliyor. Koltuk ve iç döşemelerde ise Cumbrian Green olarak adlandırılan yeşil deri bir döşeme kullanılırken yine dönemin aracına bağlı kalınmış. Markanın “B” logolarının da elbette unutulmadığını belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Bentley Continental GT Convertible tanıtımı gerçekleşti

Teknik detaylar ve fiyatlandırma konusunda ne yazık ki bilgi sunulmazken, 100 adet üretilecek olan bir Bentley’in fiyatının milyonlarla ifade edilecek olması da elbette uzak olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin