El işçiliği ile bir sanatın ete kemiğe bürünmüş hali.. Bentley Continental GT Convertible

İngiltere’de tasarlanan ve el işçiliğinin bir ürünü olan Bentley Continental, tüm Bentley ürün gamında olduğu gibi yine şıklığı ve zarafeti temsil ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bentley Hallmark, “Yeni Bentley Continental GT Convertible tarafından sunulan yeteneklerin olağanüstü olduğu ve yüzüncü yılımıza yaklaştığımızda Continental GT Convertible, oldukça güçlü bir ürün yelpazesinin arasına katıldığını” belirtiyor.

Bentley Continental GT Convertible’ı lüks bir coupe’dan bir düğmeyle, üstü açık bir Grand Tourer’a dönüştürür. İlk defa otantik tweed kaplama dahil olmak üzere yedi farklı kumaş kaput rengi mevcuttur. Ayrıca 50km/s sürate kadar tavanı açıp/kapatma olanağı sağlarken, sadece 19 saniye içerisinde temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz bir hale gelebildiği de, marka tarafından belirtilen diğer önemli detaylar arasında. 

Yenilenen ünite ile birlikte araç 635hp 900nm tork güç üretirken, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.8 saniyede çıktığı belirtiliyor. Çok önemi var mı açıkçası bilmiyorum ancak yakıt tüketimi konusunda da eli cömert olan aracın fabrika tüketim değerleri 12.4 litre olarak belirtiliyor ki, rahatlıkla 20 litrelerden söz edebiliriz. ( Alan için lafı olmayacaktır ) Ek olarak, 4 çeker sisteme sahip olduğu ve havalı süspansiyonların ne denli işlevlere sahip olduğu marka tarafından sinir bozucu bir şekilde uzun uzun anlatılmış.

Yeni Continental GT Convertible, Bentley’nin benzersiz teknoloji uygulamasında da büyük gelişmeler sergiliyor. Gelişmiş tamamen dijital, sürücü odaklı bir gösterge paneli ve sürücü için Bentley Rotating Display, yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca, bir dokunmatik ekran veya üç zarif analog kadranı ortaya çıkarmak için saf kaplamadan dönen üç taraflı bir ünitede bulunan ve 12,3 inç dokunmatik ekrana sahip olduğunu araç kabin görüntülerinde de görmüş olduğunuz üzere belirtmekte fayda var. Son olarak 2200Watt güç üreten 18 adet hoparlörden oluşan ses sistemi ise, küçük bir konser düzenleyebileceğiniz bir ortamı da sahibinde hazır etmiş durumda. Neticesinde, marka olabilecek tüm konfor ve elit premium aksesuar ve donanımı buram buram kaliteyi hissettirecek bir biçimde bir araya getirmiş. El işçiliği ve tasarımda bunlarla iyi bir kombinasyon sağlamış doğal olarak. Çeyrek milyon dolar olan fiyat etiketi ile ülkemizde ünlü müteahhitlerde bir ihtimal görürsek görürüz diye tahmin ediyorken, fotoğraflara bakmaya şimdilik değil, sonsuza kadar devam edeceğiz gibi görünüyor ne yazık ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin