Bentley Bentayga V8 güçlü ünitesi ile bir süredir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, marka bir adım daha atarak “Design Series” ile artık çok daha göz alıcı olmayı planlıyor.

Temel olarak Bentley Bentayga V8 olarak karşımıza çıkmış olsa da, yeni tasarım dokunuşları ile aracın renk ve aksesuarlarında büyük oranda değişime gidilmiş durumunda. Özel siyah mat kaplama, krom detaylar ve aracın SUV olduğunu ispat eden difuzor gibi ayrıntılar, aracı daha iştahlı bir konuma taşımış.

Asıl değişim ise aracın içerisinde devam etmiş. Öyle ki, konsol üzerindeki piano black kaplama ve hemen ona eşlik eden kırmızı çerçevelerin uyumu göze oldukça güzel gözüküyor.  Tamamıyla dijital bir gösterge ekranına sahip olan aracın içerisinde en dikkat çeken diğer bir detay ise, orta konsolun tam ortasında yer alan analog saat. Klima ünitesinin arasına konumlandırılan saatte, pırlanta gibi detaylara yer verilmiş olduğunu belirtmiş olalım.

OKUMADAN GEÇMEYİN;

Bentley Continental & Convertible GT V8 tanıtıldı

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, bu araç için henüz bir fiyat biçmiş olmasa da, ülkemizde görebileceğimiz ihtimaller dahilinde elbette değil. Kaputunun altına yine de gelecek olursak, Bentley Bentayga V8 Design Series’de  8 silindirli çift turbo 4.0 litrelik ünite 540hp 770nm tork güç üretirken, fabrika verileri bu aracın 0-100 km/s değerlerinin ise 4.5 saniye olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin