Elon Musk’ın üzerine ne kadar gidilirse gidilsin, gerçek anlamda bir PR çalışması yapıldığını görmemek imkansız. Model Y ise PR çalışmasının sadece bir ayağı

Compact SUV ayağında tamamıyla elektrikli bir otomobil olarak karşımıza çıkacak olan Tesla Model Y, bilindiği üzere Nevada’da ki Gigafactory çatısı altında bir araya getirilmeye başlanmıştı.  Geminin kaptanı olan Elon Musk’ın üzerine ne kadar gidilirse gidilsin, neredeyse her gün Tesla ile ilgili gelişmelere kendisinden duyar durumdayız. Sosyal Medya platformlarına yakınlığıyla bilinen Musk, ünlü Youtuber Marques Brownlee ile Twitter üzerindeki yazışmalarına göre, 14 Mart’da tanıtılacak olan aracın Teaser görüntüsünün contrastı ile oynandığında plaka kısmında “Nice Try” yazısı görüldüğü gösterilmiş. Açıkçası biz denedik ancak başaramadık.

Temel olarak bir çok parçasını Model 3 üzerinden alan Model Y, boyutlar anlamında Model 3’e göre daha büyük olacağı belirtiliyor. Fiyat anlamında da Model 3’e göre daha yüksek olan aracın ek opsiyonları da elbette el yakmaya devam edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Tesla’nın 35.000$’lık şehir efsanesi aracı satışa çıktı

Son olarak maliyetleri düşürmek adına satıcılarını kapatacağını belirten markanın, son anda gelen tepkiler üzerine bu kararından vazgeçtiğini ancak, Model 3 hariç tüm araçlarına %3 zam yapacağı gelen söylentiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin