İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, James Bond filminin 50. yılına özel On Her Majesty’s Secret Service Edition ile gün yüzüne çıktı.

1969 yılında ilk kez gösterime giren James Bond ” On Her Majesty’s Secret Service” filminden ilham alan İngiliz Aston Martin, OHMSS Edition ile 50.yılını kutluyor. Günümüzde kullanılan 12 silindire sahip 725hp güç üreten 5.2 litrelik üniteye sahip olacak aracın ağırlık merkezini korumak adına, şase üzerinde olabildiğince geride konumlandırılırken, 1800-5000 devir arsında 900nm tork güç ürettiğini de ayrıca belirtmiş olalım.

Aracın içerisinde 1969 yılında olduğu gibi gri tonların hakim olduğu alcantara döşemeler dikkat çekerken, kokpitinin de James Bond filminde olduğu gibi diğer DBS’lerden farklı bir atmosfere sahip olduğunu söylemek mümkün. Sadece 50 adet üretilecek aracın fiyatı etiketi ise 300.000 sterlin üzerinde olacağı belirtiliyor. Aston Martin Başkan Yardımcısı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu Marek Reichman ” James Bond’un efsanesini ve orijinal film otomobilini içeren bir otomobil yaratmaya çalışırken hem çok zorlandıklarını, hem de çok mutlu olduklarını” belirtirken, Oliver Green diye adlandırdıkları renk ile ayrıca aracın hem güçlü, hem zarif gözüktüğü açıklamasında bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin