30 yıldan fazladır SUV araç tasarımlarına yön veren Discovery, makyaj operasyonu ile birlikte artık daha teknolojik ve elbet tabii ki elektrikli.

Tasarım anlamında bu bir makyaj operasyonu olmasından dolayı, radikal değişikliklerin yer almadığı araçta, belli başlı detaylar elbette gözlerden kaçmıyor. Yeni led aydınlatma tasarımı, tamponda ufak detaylar ilk göze çarpan detaylardan olurken, aracın arka tamponunda yer alan piano black görünüme sahip detay ev spor difuzorler, aracı elbette daha diri ve canlı göstermiş.

Teknoloji tarafında ise değişimin sesleri aslında kabin içerisinde duyuluyor. Öyle ki Digital Touch Pro ekranı Velar’dan hatırlayacağınız bir forma sahip. Her ne kadar Velar’da iki parçalı bir ekran bizi karşılıyor olsa da, vites ünitesine doğru inen yekpare form, diğer Discovery’lerden ayıran önemli detayların başında geldiğini belirtmek mümkün. 5+2 oturma düzeni ve 40-20-40 yatan koltuklarıyla, aracın bagajı devasa boyutlara ulaşabilmesi mümkün. tüm bunlar neticesinde ise 897 litre olan yükleme kapasitesinden bu sayede, 1794 litre gibi bir devasa alan elde edebilmek mümkün. Discovery Sport “S-SE-HSE-R-Dynamic” versiyonları ile gelirken, görüntülerde görmüş olduğunuz gri 21inç özel jantların R-Dynamic versiyon ile geldiğini belirtmiş olalım.

150hp dizel ve 250hp benzinli ünite olmak üzere, iki ayrı ünite seçeneği ile gelecek aracın vites oranları 9 ileri ZF şanzımana emanet edilmiş durumda. Ancak dizel ünite tercih edildiği takdirde sadece manual seçeneğinin olacağını da ayrıca hatırlatmış olalım. MHEV yani Mild-Hybrid teknolojisini de barındıracak olan araç bu sayede alt devirlerde hem daha canlı kalması, hem yakıt sarfiyatının düşmesi ev elbette tüm bunların neticesinde düşük emisyon oranlarının yakalanmasını sağlayacaktır. 250hp güç üreten 4 çeker ünitenin 400nm tork güç ürettiğini ve 0-100 km/s değerlerinin ise 7.1 saniye olduğunu belirtmekte fayda var. Fiyat için henüz resmi rakamlar telaffuz edilmiş değil. Ancak ülkemiz cephesinde 2020 itibarıyla giriş yaptığında milyonları konuşmak uzak olmayacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin