Seat’ın performans markası Cupra, Formentor modeli ile Cenevre fuarı sonrası ilk resmi tanıtımı nihayet gerçekleşti.

Tarraco ve Ateca’dan ziyade Cupra Ateca’ya tasarım anlamında gönderme yapan araç için Coupe Ateca olarak tanımlamak çok daha doğru olacaktır. Tasarım anlamında üçgen forma sahip ön ızgara ve led aydınlatma tasarımı ile araç fazlasıyla maskülen bir yapıya bürünürken, mat rengi ile birlikte bütünlük son derece korunmuş gibi görünüyor. İç bükey forma sahip bagaj kapağı ve dikkatleri üzerine toplamayı başaran yekpare stop grubu elbette bir çok okur için yabancı olmayacaktır.

Diğer tüm araçlardan farklı kılan ise muhtemelen tampon ve difuzor tasarımı olacaktır ki, sıradan bir crossover/suv araç olmadığını kanıtlar nitelikte. Ayrıca kabin içerisinde yer alan dijital sürücü ekranı ve multimedya ekranı, bir çoğunuzun Seat ekibininde nasiplenmesini isteyeceği türden. Sadece koyu tonlar hakim ancak kahve renk uyumu hiç fena gözükmüyor. Ancak her zaman olduğu gibi renkler ve zevkler tartışılmaz.

Ülkemiz pazarında nasıl bir ünite ile giriş yapacağı henüz resmi bir netlik kazanmamış olsa da, hybrid bir kombinasyonun yer alacağı şimdiden kesin gibi. Hatta öyle ki WLTP verilerine göre 50 km/s süratlere kadar elektrik ünitesinin devrede olacağı belirtilmekte.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin