Quattro sisteminin çıkarılması modelin 50 kg hafiflemesini sağlamış.

Geçtiğimiz günlerde Audi’nin paylaştığı kısa videodan sonra arkadan itişli R8’in Frankfurt’ta görülmesini bekliyorduk. Audi Sport, R8 V10 RWS adını verdikleri modeli Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttı. “Rear Wheel Series” olarak geçen model coupe ve spyder olarak şimdilik 999 adet üretilecek.

V10 motor olduğu gibi aktarılırken Quattro sisteminin sökülmesi 50 kg gibi ciddi bir zayıflama sağlamış. Ortaya yerleştirilmiş 5.2 litrelik atmosferik ünite 540 HP güç ve 540 Nm tork üretiyor.

Coupe versiyon awd versiyondan 0.2 saniye daha uzun süren, 3.7 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değerine sahip. Spyder versiyon ise yine awd versiyondan 0.2 saniye daha yavaş olarak 3.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor. Maksimum hız ise değişmeden 320 km/s olarak kalmış.

Audi Sport, modelden sadece Quattro sistemini çıkarmakla yetinmemiş. Şasi ve kontrol sistemleri modelin kayarken daha kontrollü olması ve sürücüye daha fazla keyif vermesi için yeniden düzenlenmiş. Fiyat olarak ise RWS modeli, Quattro modelden 26 bin Euro daha ucuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin