Porsche 911, spor otomobilleri arasında herkes tarafından kabul görmüş bir ikon olmuş durumda. Şimdi ise Coupe sonrası sıra artık elbette Cabrio’da..

İlk kez 1981 senesinde cabrio haliyle karşımıza Frankurt otomobil fuarında gelen Porsche 911 Carrera, 35 yıldan fazladır mazisiyle sanırım üzerinden bakışlarını alamayan kimse yoktur diye tahmin ediyorum. Yeni Coupe lansmanından sadece 6 hafta sonra cabrio haliyle karşımıza gelen Yeni Porsche 911 Carrera Cabriolet için öncelikle iki model olarak karşımıza geleceğini belirtmek gerekiyor. Porsche 911 Carrera arkadan itişli ve Porsche 911 Carrera 4S olarak yani All Whell Drive 4 çekişli olacak bu canavarların tavanları tamamıyla otomatik olacak. Bez olarak soft-top olarak isimlendirilen bu tavanlar 50km/s sürate kadar, tercihinize göre açılıp kapanabiliyor olacak. Açılması için gereken süreninde 12 saniye olduğunu belirtmekte fayda var.

Her iki modelin kaputun altında yer alan üniteleri ortak olacak olup buna göre, 6 silindirli 3.0 litrelik 450hp/530nm tork güç üreten üniteye sahip olacaklar.

Tasarımsal açıdan çok radikal değişikler barındırmayan araç, zaten coupe modelinin aynısı niteliğinde. Selefine göre daha geniş ve daha kaslı olan Porsche 911 Carrera, ön ve arka aks mesafe oranlarının 45mm arttığını düşünecek olursak, ciddi bir genişlemenin pratikte aslında olmayacağını tahmin etmek zor değil.

Ülkemiz şartlarına gelmeden önce Almaya’da 135.000 Euro fiyat etiketiyle alıcısına gidecek olan araç, ülkemizde 1 milyon rakamlarını konuşmak, açıkçası çok uzak olmayacaktır ne yazık ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin