Geçtiğimiz günlerde Audi Sport’tan arkadan itişli bir model geleceği duyuruldu. Ingolstadt’ın performans bölümü Instagram üzerinden paylaştıkları kısa video ile de Quattro sistemine sahip olmayan ilk modelin R8 olduğunu gösterdi. Videoda beyaz üzerine kırmızı çizgileriyle gördüğümüz model, muhtemelen önümüzdeki hafta Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da aynı şekilde gözükecek.

Arkadan itişe geçişle beraber motorla ilgili de bir değişiklik olacak mı henüz bilmiyoruz. Videoda motor sesi olmayışı V10 yerine daha küçük hacimli bir turbo motorun işareti de olabilir.

#breakout @ #AudiIAA Stay tuned!

Audi Sport (@audisport)’in paylaştığı bir gönderi ()

Daha önceden de bilindiği gibi Audi, R8 için RS5’in 2.9 litrelik V6 motoruna sahip bir giriş modeli hazırlıyor. Ama bu motor AWD sistemine sahip olmayan ilk model mi olacak ya da arkadan itiş seçeneği her iki motorda da sunulacak mı belli değil. V6 motor RS5’te 450 HP güç ve 600 Nm tork üretiyor. Firma için yeni olan bu üniteden Audi, zaman içinde çok daha fazla güç alabilir. Bu nedenle R8 için iyi bir başlangıç olacak.

V10 tarafında ise R8’in kuzeni olan Huracan’ın arkadan itişli bir versiyonu zaten var. Dolayısıyla V10 için de arkadan itişli seçenek görmemiz oldukça kolay. Bundan sonra firmanın satış stratejileri işin içine girecektir. Neyse ki detaylar için uzun bir süre beklememize gerek yok. Önümüzdeki hafta Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bütün detaylar açıklanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin