Amarok, çift yönlü karakterini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda iki farklı model ile gösterecek.

Makyajlı Golf ve Arteon ile tanıştığımız Turmerik Sarısı rengi, 19 inç jantları, krom detayları ve xenon farları gibi detaylarıyla olabildiğince premium gözükmeye çalışan Amarok Aventura Exclusive konsepti;VW’nin, yeni Mercedes-Benz X-Class’a pazarda pay kaptırmama çalışmaları gibi gözüküyor. Alabileceğiniz en rafine pikaplardan biri olan Amarok’un artık, X-Class gibi dişli bir rakibi var be rekabet için elini kesinlikle güçlendirmesi gerekiyor.

Amarok Aventura Exclusive’nin içinde de lükse dönük değişiklikler yapılmış. Sarı dikişli siyah deri, 14 yöne ayarlanabilir elektrikli koltuklar, geri görüş kamerası, deri direksiyon ve siyah tavan döşemesi gibi detaylar kabindeki lüks hissiyatını arttırıyor.

Bunların hepsine ek olarak ise konsept modelde güncel haline göre 34 HP daha güçlü olan, 3 litrelik turbo dizel V6 ünite kullanılıyor ve 258 HP güç sunuyor.

Dark Label adı verilen diğer versiyon ise 163 ve 204 HPlik dizel üniteler ile sunuluyor. İsteğe göre 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik alınabilen model arkadan itişli ve 4WD seçeneklerine sahip.

Comfortline donanım seviyesi üzerinde şekillenen ve sınırlı üretim sayısına sahip olacak olan model; Indium Gri mat boyaya, koyu renkli gövde panellerine, 18 inçlik antrasit jantlara ve mat siyah kapı kolları gibi detaylara sahip. Kabinde ise yine siyah tavan döşemesine sahip modelin paspaslarına da “Dark Label” logoları işlenmiş olacak.

Temel olarak yeni birer donanım seviyesinden çok da farklı olmayan modeller, T-Roc ve yeni Polo’yla beraber Frankfurt Otomobil Fuarı’nda boy gösterecekler. Modellerin ülkemize gelip gelmeyeceği ve fiyatlarıyla ilgili detayları ise tanıtım sonrasında öğrenmiş olacağız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin