Seat’ın en büyük silahı Leon, yeni nesil motor seçenekleriyle markanın en büyük jokeri olacak gibi gözüküyor.

Casus görüntülere ve basına yansımış diğer fotoğraflara baktığımızda, özellikle ön panjurun artık daha dikey bir formda yer aldığını ve aydınlatma grubunun tasarım anlamında değişikliğe yer verildiği ilk seçilebilen detaylar arasında. Açıkçası dikkatli baktığımızda Seat Arona’nın hatlarına ve tasarım diline oldukça hakim olduğunu net bir şekilde ifade edebilirim. Aynı değişikliği aracın arkası için henüz söyleyemiyor olsak da, markanın C hatchback sınıfında önemli bir joker olacağı kesin.

O nedenle şansa bırakmayan Seat, 2019 içerisinde tanıtılacak Mk4 için MQB platformunu kullanacak olup, 1.0 – 1.5 benzinli ünitelere VW grubunda olduğu gibi aynı şekilde yer verileceği ve buna 1.6 TDI üniteninde dizel kanadında eşlik edeceğini söyleyebiliriz. Asıl sıçrama ise 2020 yılında bir adet plug-in hybrid ve EV yani tamamıyla elektrikli bir versiyon ile karşımıza gelecek oluşu. Ulaşılabilir bir EV Hatcback olabilmek adına ise resmi olmasa da 500 kilometrelik bir menzile sahip olacağı belirtiliyor.

Nitekim marka tarafından belirtilen bir diğer detay ise, 2020 yılı itibarıyla her çıkacak yeni modelin elektrikli versiyonunda olacağı yönünde. 2019’da tanıtılması beklenen bu 4. nesil Seat Leon, yenilenen tasarım dili ve motor seçeneklerine ek olarak mild-hybrid ünite ile gelecek vaat ederken, EV ünitenin gün yüzüne çıkması ile bence C hatchback sınıfında bir çok taşı yerinden oynatacak gibi gözüküyor. Yeni tasarım dili tarafında Arona’nın genlerini haklı olarak almış olsa da, sportif tasarımını ve keskin hatlarını bence biraz törpülemiş gibi. O nedenle ilk bakışta bende yarattığı hissiyat tasarım anlamında çok sevimli değil. Bunun nispetende olsa kamuflaj görüntülerinden de kaynaklanabileceğini yine de unutmamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin