Seat, üçüncü jenerasyon Leon Cupra R’ı, Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki lansmanı öncesinde duyurdu.

Seat’ın hot-hatch modellerinin tepesinde bulunacak olan Leon Cupra R, Cupra 300’den bildiğimiz 296 HP güce sahip motorun daha sportif bir yazılıma sahip halini taşıyacak ve 306 HP olacak.Yeni egzoz ve aerodinamik geliştirmelerle beraber; güçlendirilmiş Brembo frenler, Dinamik Şasi Kontrol sistemine sahip adaptif süspansiyonlar ve güncellenmiş ön camber ayarı sunulacak.

Model sadece 799 adet üretilecek. Sunulan özel mat renk, bakır rengi detaylar ve kova koltuklar modelin görsel olarak normal Cupralardan ayırt edilmesini sağlayacak.

Cupralardan söz açılmışken Seat’ın, “Cupra”yı bir alt marka haline çevirmek üzere olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Daha önce Citroen’in, “DS” için yaptığı gibi önümüzdeki yıllarda Seat da Cupra için aynı şeyi yapacak.

Seat daha önce Cupra R modelini 2002 ve 2005 yılları arasında sunmuştu. Daha sonra ilk Cupra’yı, normal Cupra’dan 24 HP daha güçlü olan ikinci jenerasyon Cupra R izledi. Şimdi ise üçüncü jenerasyon Cupra R ile karşı karşıyayız. Kimisi için normal modelden çok da farklı olmayan Cupra R, yeterince ilgi çekecek mi gelecek dönemde göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin