İtalyan güneşi altında da çok etkileyici

Mazda’yı yakından takip edenler veya konsept otomobillere ilgi duyanlar Mazda Vision Coupe konseptini hatırlayacaklardır. İlk olarak Tokyo Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan, daha sonra Los Angeles ve Cenevre’de boy gösteren konsept model, Cenevre’de aldığı yılın konsept otomobili ödülünden sonra gururla Dünya’yı dolaşmaya devam ediyor.

Mazda’nın göz kamaştırıcı konseptler ortaya çıkarma geleceğini sürdüren Vision Coupe, oldukça temiz ve akıcı gövde hatlarıyla klasik coupe oranlarını 4 kapılı gövdeye taşıyor. Geriye doğru konumlandırılmış kabin, akıcı gövde hatlarıyla birleştiğinde durağan halde dahi hareket ediyormuş gibi gözükmesini sağlıyor.

Dünya çapında çeşitli otomobil fuarlarında boy gösterdikten sonra en son Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de ortaya çıkan Vision Coupe’nin, gövde hatlarını ilk kez direkt güneş altında görmüş oluyoruz ve oldukça etkileyici gözüktüğünü söyleyebiliriz.

Mazda, konsept modelin kaputunun altında ne yer aldığını resmi olarak açıklamadı. Videoda kamyona yüklenirken görüntülenen Vision Coupe’nin, Mazda’nın SkyActiv motorlarından birini taşıdığı düşünülüyor. Büyük ihtimalle seri üretime girmeyecek olan otomobile hareket edebilmesi için standart bir motorun konmuş olma ihtimali çok yüksek. Otomobili seri üretimde görmeyecek olsak da, tasarım detaylarını sonraki Mazda modellerinde görmeyi umuyoruz.

Mazda Vision Coupe ile ilgili diğer detaylar ve fotoğraflar için önceki haberimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin