Modelin 2019 yılında tanıtılması bekleniyor

CLA şu anda Mercedes’ten satın alabileceğiniz en ucuz sedan otomobil olma görevini üsleniyor. İlerleyen günlerde tanıtılacak A Serisi Sedan ile bu durum değişecek ve sonrasında CLA’nın pratiklikten daha fazla taviz verip daha tasarım odaklı bir model olmasına imkan verecek.

Yeni CLA ilk kez kış testleri sırasında kameralara yakalanıyor. Modelin üstünde hala bolca kamuflaj bulunuyor, ama daha ince far grubu ve köşeli stopları kamuflajın altından da belli oluyor. Hatta modelin büyük abisi yeni CLS’den esintiler taşıdığını bile söyleyebiliriz.

Model Mercedes’in yeni kompakt otomobil platformu NGCC üzerinde şekilleniyor. A Serisi ile paylaştığı bu platform CLA’ya daha geniş bir iç kabin ve daha büyük ölçüler sunuyor. İlerleyen tarihlerde CLA’nın bir de shooting brake versiyonunun tanıtılması bekleniyor.

Yeni A Serisi Sedan ve yeni CLA arasında ne fark olacak gibi sorular kafanızda beliriyor olabilir. Öncelikle A Sedan’ın 2018’in sonlarına doğru CLA’dan daha önce tanıtılacağını söyleyelim. İki modelin boyutları birbirine çok yakın olsa da, CLA sunacağı daha sportif tasarım ve sürüş dinamikleri ile daha farklı bir müşteri kitlesine hitap edecek.

Autocar’a konuşan Mercedes sözcüsü, CLS ve E Serisi’ni örnek göstererek ikisinin de başarılı modeller olduğunu söylüyor. A Serisi ve CLA’yı da aynı prensibin farklı bir segmente taşınması olarak gördüklerini aktarıyor.

Motor seçeneklerini de A Serisi ile paylaşacak olan yeni CLA, sportif karakterini korumak için güçsüz seçenekleri bünyesinde barındırmayabilir ama bununla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Listenin tepesinde ise CLA 45 bulunmaya devam edecek ve yeni modelde 400 beygirin üzerine çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin