Opel markasının PSA grubuna dahil olmasıyla, Opel Corsa için marka kolları sıvamış gibi gözüküyor.

Ülkemizde de oldukça beğeni toplayan Opel Corsa, yenilenen yüzüyle Kuzey Avrupa’da kar testi esnasında casus kameraları tarafından görüntülendi. PSA grubuna katılan Opel, teknoloji ve tasarım tarafında rakipleri karşısında eli oldukça kuvvetsizdi. Geçtiğimiz sene içerisinde özellikle cross tarafında yaptığı ataklar, dikkatleri üzerine çekmeyi başarsa da, sürdürebilirlik tarafında ne yazık ki aynı performansı gösterememişti.

Opel Corsa ile şeytanın bacağını kırmaya çalışacak olan marka, özellikle PSA grubunun PureTech ünitelerini kaputun altına almasıyla şansını yükseltecek olan marka, hibrit ünite ile birlikte pazardaki payını arttırmayı hedefleyecek. Yeni Corsa ve 208, PSA’nın Fransız otomobil üreticisi ve Fransız şirketin% 13’üne sahip Çinli otomobil üreticisi Dongfeng tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni ortak modüler platformunu (CMP) kullanıyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Opel tanıtacak yeni modeli olmadığı için Cenevre’ye gitmeyecek

Tasarım tarafında casus görüntüleri pek bir seçenek sunuyor olmasa da, boyutlarında ciddi bir değişikliğin olmayacağı kesin gibi gözüküyor. Halojen aydınlatma grubu ile ilgili yorumu tamamıyla sizlere bırakmak en doğrusu olacaktır. Düşük hacimli ünite seçenekleri ile, kemik kitlesinin beğenisini toplayacak olan markanın, rakipleri arasında rekabetçi bir yerde olup olmayacağını, bu sene sonu gibi az çok belli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin