10 yeniden şarj edilebilir model piyasaya sunmasıyla elektrifikasyon konusunda hızla ilerleyen PSA, Avrupa pazarında elini kuvvetlendirmeyi devam ediyor!

Elektrifikasyon konusunda küresel pazarda markalar savaşlarını sürdürmeye devam ediyor. Amerika pazarında aşağı yukarı şampiyonlar ligi belli iken, elbette Avrupa pazarında pasta payı artması dolayısıyla kurtlar sofrası oldukça kalabalık. Diğer bir taraftan, 2025 yılına kadar tamamen elektrikli bir ürün gamı sunma stratejisiyle hareket eden Groupe PSA pazara 10 yeni şarj edilebilir hibrit veya tamamen elektrikli model sundu. Grup 2021 yılının sonuna kadar 13 adet elektrikli model daha sunarak tamamen elektrikli bir ürün gamı sunma hedefinin %50’sini yerine getirmiş olacak.

Groupe PSA’nın 2019 yılından bu yana tanıttığı her yeni modelin bir elektrikli veya bir şarj edilebilir hibrit versiyonu bulunuyor. Düşük Emisyonlu Araç (LEV- Low Emission Vehicle) siparişleri umut vaat edici olup Grubun 2020 yılının ilk gününden itibaren Avrupa’nın CO2 emisyon değerlerini karşılama hedeflerini doğruluyor. Sahip olduğu tüm bilgi birikimini ve deneyimi ortaya koyan şirket, ortakları ve bayileriyle birlikte çalışarak günlük yaşamı kolaylaştıran modern hizmetler ve rekabetçi bir ürün yelpazesi üretiyor ve satışa sunuyor.

Ticariler boyutuna bakacak olursak; Peugeot Expert, Citroën Jumpy ve Opel Vivaro 2020 yılından itibaren tamamen elektrikli versiyonlarla yollara çıkacak ve 2021 yılında ise tüm hafif ticari araç ürün gamı (ve binek otomobil eşdeğeri) elektrikliye geçiş yapacak. Grubun hafif ticari araç pazarındaki gelişimi, büyük bir hızla devam ediyor. Grup Latin Amerika’da kapsamlı bir hafif ticari araç ürün gamı ve hizmet çözümleri sunarken, Avrasya’da ise Peugeot, Citroën ve Opel markalarına ait orta boy van modellerini sunmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin