Hot hatch olma yolunda kararlı adımlarla ilerleyen Mazda, 4.nesli ile Los Angeles Motor Show fuarında gün yüzüne çıkacak.

2019 yılında öncelikli olarak İngiltere’de satışa sunulması beklenen 4.nesil Mazda hatcback, hemen öncesinde önümüzdeki Kasım ayında Los Angeles Motor Show fuarında tanıtılacak. Öncesinde 15 saniyelik görüntü yayınlayan marka, bizlere çok bir detay sunmuyor olsa da, meraklandırmayı açıkçası başarmış durumda. 2017 yılında Tokyo otomobil fuarında gösterilen KAI Concept aracından oldukça esinlenmelerin yer verildiği aracın direkt rakibi elbette VW Golf olacak. Öyle ki, Mercedes A serisi ve Audi A3 ile birlikte yeni Mazda Hatchback’i aynı tartıya koyan kaynaklar dahi var.

Artık daha belirgin olan C sütunu, düşük oturma pozisyonu, sport tampon ve kaslı gövdesiyle, son derece Alfa Romeo‘ya benziyor olsa da, yeni bir mimari alt yapının yer verileceği gelen bilgiler arasında. SkyActiv ünitenin yine sunulacağı kesin gözüyle bakılan aracın, teknik detayları henüz paylaşılmış değil. Kasım 2018’de düzenlenecek LA Autoshow ile herşey çok daha belirgin olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin