Cenevre Otomobil Fuarı bir çok otomobil üreticisine ev sahipliği yapacağı gibi, Kia Sorento gibi yenilenen modellerinde gün yüzüne çıktığı yer olacak.

Cenevre Otomobil Furaı’nda gün yüzüne çıkması beklenen yeni Kia Sorento’nun marka tarafından teaser görüntüleri yayınlandı. Önceki nesle göre baştan aşağı yenilendiği net şekilde görünen aracın aslında başka bir süprizi vardı. Teaser görüntüsünün paylaşıldığı aynı gün, sosyal medya da aracın kamuflajsız görüntüleri casus kameraları tarafından görüntülendiği resim edildi. Öyle ki yüksek çözünürlüklü görüntüler de araç net bir şekilde görülebilmekte.

Tasarım tarafında araç neredeyse baştan aşağı net bir şekilde yenilendiği elbette gözlerden kaçmıyor. Boyutsal anlamda da, uzunluğu fotoğraflardan çözemiyor olsak bile, yeni nesil Sorento’nun artık çok daha heybetli göründüğünü net bir şekilde söylemek mümkün. Aydınlatma grubu ve farklı ön ızgara tasarımı ile, aracın çok daha sportif profile sahip olması hedeflenmiş gibi gözüküyor. Aracın arkasında ise stop grubu ve tampon detaylarına bakıldığında ilk olarak akıllara Volvo XC90 izlenimi yaratıyor olsa da, markanın bundan sonra karakteristik özelliklerinden olacağı çok açık.

Gelecek ay gün Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacak olan Yeni Kia Sorento’nun kullanılacak ünite ve pazar hedefi gibi detaylarını, lansman sonrası buradan sizlere aktarıyor olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin