Cenevre otomobil fuarında karşımıza kanlı canlı gelen Mcqueen’in Ford Mustang, bilindiği üzere hayranları tarafından Bullitt diye anılmış ve marka buna kayıtsız kalmamıştı.

İşte bu her noktasıyla çok özel olan otomobil Ford Mustang Bullit karşımızda. Tam 50 yıllık neredeyse bir maziye sahip olan araç, hikayesiyle birlikte aslında kabin içerisindeki detaylarıyla da dikkatleri çekiyor. Bir kere zaten aracın hiç bir yerinde Mustang amblemini göremezsiniz. Çünkü tasarımcılar, alışılagelmiş Mustang’den benzersiz olmasını ancak ufak dokunuşlarla aracın aslında bambaşka bir tasarım anlayışına sahip olmasını istediklerini belirtmekteler. Öyle ki, V8 motora sahip 5.0 litrelik 475hp güç üretecek motorun kontrol mekanizması sadece sadece manual şanzıman aracılığıyla olacak. Bu neredeyse 500 hp bir güç ünitesinin kontrolünün %100 elinizin altında olacağı anlamına geliyor ki, diğer bir detay ise vites topuzununda burada sadece beyaz renkte sunuluyor olması.

Diğer Mustang’lerde  karşımıza gelen 12.3 inclik dijital gösterge ekranları burada da karşımıza gelse de, araca bindiğinizde tüm karşılama seremonisinin elbette Bullitt olduğunu belirtmekte fayda var. Kırmızı Brembo frenler, 19inc jantlar, RECARO® koltuklar ve benzersiz ön ızgara, aracın imzası niteliğinde. Ayrıca MagneRide® yarı aktif süspansiyon sistemi sayesinde de aracın yola zımba gibi yapışmasınında rolünün büyük olduğunun belirtilen diğer bir detaylar arasında.

1968’lerden günümüze gelen Bullitt, sade ve şık tasarımının, spor kaslı bir gövdeyle ne kadar bütünleşebileceğini çok net bir yapı taşı olarak belirtirsek, sanırım yanlış olmaz. Detaylar geldikçe paylaşıyor elbette olacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin