Modelin tanıtımı önümüzdeki ay ama dışarıda bizi pek de farklı şeyler beklemiyor zaten…

Mercedes, 2019 G-Serisi’nin kabinini paylaştığı fotoğraflar ile tanıttı. Modelin tamamı önümüzdeki ay Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Dışarıda bir G-Serisi klasiği olarak çok farklı şeyler görmeyeceğiz ama kabin yerini aldığı modele göre büyük ölçüde seviye atlamış.

Sürücü koltuğuna oturduğunuzda etrafınız bolca deri, ahşap, metal veya carbon-fiber trim parçaları ile sarılı olacak. Isıtmalı koltuklar, 7 hoparlörlü ses sistemi ve yeni eklenmiş bolca saklama alanı sadece birer başlangıç.

Giriş seviyesindeki standart model, analog göstergeler ile gelirken, isteyenler 12.3 inçlik dijital kadranlara geçiş yapabilecek. 12.3 inçlik kadranlar ile beraber gelen yine 12.3 inçlik orta ekran kombinasyonu E ve S Serilerinden tanıdık gelecektir.

Opsiyonlardan bahsetmişken. Mercedes, G-Serisi’nde 16 hoparlörlü Burmester ses sistemi, ısıtma, soğutma ve masaj fonksiyonlarına sahip Active Multicontour ön koltuk paketi opsiyonlarını sunacağını doğruladı. Listenin devamında siyah, fındık kahvesi ve macchiato beji Lugano deri opsiyonları bulunuyor. Exclusive Interior Plus paketiyle de Nappa deri üst konsol, kapı ve orta konsol döşemeleri ekleniyor.

Lüks ve teknoloji seviyesinde büyük ölçüde boyut değiştiren yeni G-Serisi’nde değişmeyen detaylar da var. Bunlardan ilki yolcu tarafında bulunan konsoldaki tutma kolu ve orta konsoldaki diferansiyel kilitlerini aktive ettiğiniz üç tuş. En son kim ne zaman kullandı bilinmez ama bir G-Serisi klasiği olarak ikisi de yerinde duruyor. Ama değişen çok önemli bir G-Serisi klasiği var. Model, artık orta konsolda iki adet sabit bardaklık bulunduruyor.

Yeni G-Serisi’nin boyut olarak daha büyük oluşuyla kabinde yolcular için daha fazla omuz, baş ve diz mesafesi sunuluyor. En belirgin fark ise arka koltuklarda 150 mm artan diz mesafesi.

G-Serisi’nin kabini çok büyük değişikliklere sahip ve bu değişikliklerin hepsi modelin fiyatı düşünüldüğünde oldukça yerinde yapılmış değişiklikler. Ama yukarıda da söylediğimiz gibi muhtemelen aynı değişiklikleri dışarıda göremeyeceğiz. Mercedes, yıllardır taşıdığı karakteristik G-Serisi görüntüsünü koruyacaktır. Diğer bütün detaylara ise önümüzdeki ay Detroit Otomobil Fuarı’nda ulaşacağız.

Yeni G Serisi tanıtıldı haberi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin