Ford ile Volkswagen ortaklığının meyvelerinden ilki bu hafif ticari oldu.

Ford, Avrupa pazarında satacağı yeni nesil Tourneo Connect’in örtülerini kaldırdı. Temelde yeni nesil Volkswagen Caddy’nin kuzeni olan hafif ticari modeli, Ford kimliğini ön yüzünde belli ediyor.

Arkadan ve yandan baktığınızda logolar ve jant seçenekleri haricinde Caddy 5’in aynısı olan yeni Tourneo Connect, geniş ön ızgarası ile Volkswagen amblemli kardeşinden ayrılıyor. C formlu gündüz sürüş farlarına sahip otomobilin sis farı düzeni de bu donanımı LED farlara entegre eden Caddy’den farklı.

Üç donanım paketiyle satılacak olan yeni Ford Tourneo Connect’te toplamda 10 farklı gövde rengi sunulacak. Trend, Titanium ve Sport adında üç donanım seviyesi sunan Connect’in kabini de Caddy’den devşirilmiş. Volkswagen’in multimedya düzenini kullanan hafif ticari direksiyon göbeği hariç Caddy ile neredeyse aynı.

Giriş seviyesinde 8,25″ olan multimedya ekranı boyutu Sport ve Titanium’a ek olarak daha maceracı görünüm sunan Active versiyonunda da 10″ olarak geliyor. Opsiyon listesinde ise basın fotoğraflarında göremediğimiz 10,25 inçlik dijital gösterge paneli sunuluyor.

Caddy 5 ile yeni Tourneo Connect’in benzerlik taşıdığı bir diğer alan ise motor seçenekleri. Volkswagen Grubu’nun çok yönlü turbo benzinli 1.5 TSI ünitesi 115 bg gücüyle Connect’in kaputu altında kendine yer bulurken 2.0 TDI turbo dizel motor, 102 ve 122 bg’lik versiyonlarla müşterilerin beğenisine sunulacak. Tabii bu motorlar Ford’da EcoBoost ve EcoBlue isimleriyle pazarlanacak.

Standart olarak 6 ileri manuel vites kutusuyla gelen Tourneo Connect’te 7 ileri çift kavramalı şanzıman çeşitli paketlerde tercih edilebilecek. Ford’un hafif ticarisi, tarihinde bir ilke imza atarak 122 bg’lik dizel motorun manuel vitesli versiyonunda dört çeker opsiyonu da sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin