Mazda MX-5 30. yaş gününe özel tasarımıyla Chicago Otomobil Fuarı’nda meraklı gözlerin karşısına çıkacak.

9 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olan fuarda gün yüzüne çıkacak olan 30. yıl dönümüne özel olarak üretilecek olan MX-5, değişiklikten ziyade yıl dönümüne göndermeler yapan detaylara sahip olacak. Aslında açık konuşmak gerekirsek, 2014 yılıydı sanırım yine benzer bir otomobil fuarında bu kez 25.yılına özgü benzer bir tasarımla sevenlerin karşısına çıkmıştı. Son zamanlarda bir çok marka tarafında pazarlama stratejisine dönen “yıl dönümü” olarak adlandırılan bu tip çıkışlar artık fazlasıyla karşımıza gelmekte.

1989 yılından günümüze 1 milyondan fazla satan Mazda MX-5, yıl dönümüne özel sadece 3000 adet üretilecek ve Racing Orange olarak adlandırdığı turuncu rengi ile taçlandırıyor olacak. MX-5’in saf spor otomobil karakterini daha iyi ifade etmek için, geliştirme ekibinin metalik bir yüzey yerine parlak bir renk kullandığı belirtiliyor. Canlı turuncu gövde, piyano siyahı A sütun, kapı aynaları ve koltuk arkalığı gibi detaylar, koyu renkli metal jantlar ile kontrast oluşturuyor ve yıl dönümü modelinin münhasırlığını vurguluyor.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Mazda MX-5 2016 Test Sürüşü

MX-5’in Mazda ve RECARO tarafından ortaklaşa geliştirilen özel koltukları, sağlam destek ve olağanüstü bir tutuş sağlarken asfalt tarafında ise, özel olarak ayarlanmış amortisörler daha yumuşak bir araç davranışı ve araçla daha fazla bir birlik duygusu sağlar. RAYS’ın özel dövme alüminyum jantlarıyla birleştiğinde, Bilstein amortisörler daha kontrollü ve zarif bir sürüş sağladığı marka tarafından belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin