Japon D segmenti sedan 1.5 VTEC Turbo motoru, CVT şanzımanı ve iki donanım paketiyle ülkemize giriş yaptı.

En son sekizinci jenerasyonuyla Türkiye pazarında 2015’e kadar varlık gösteren Honda Accord, verdiği aranın ardından, tıpkı kısa süre önce sizlere anlattığımız yeni City gibi tekrar ülkemize adım attı.

Boyutları ile D segmentinde zirveye oynayan Accord şu an için tek motor, iki de donanım seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunulacak. Japon üreticinin L kodlu motor ailesine mensup olan (L15BE) 1.5 VTEC Turbo güç ünitesinden 190 bg ve 260 Nm üreten D sedan, CVT şanzımanla sunuluyor.

Durur hâlden 100 km/h sürate 8,9 saniyede ulaşan yeni Accord aslında Amerika Birleşik Devletleri pazarında 2017’den beridir var ve geçen sene sonunda ufak bir makyaj operasyonu geçirdi. Türkiye’ye güncel hâliyle adım atan Accord, Executive ve Executive+ donanım paketleriyle satılacak.

Detaylı inceleme videomuzda da anlattığımız donanım paketlerine kısaca bir göz attığımızda Honda’nın güvenlik paketi Sensing her iki versiyonda da standart olarak sunulurken elektrikli sürücü ve yolcu koltukları, sunroof, ısıtmalı ön koltuklar, 8″ multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı, LED far ve stoplar, 17″ jant da yine Executive paketi kapsamında.

Üst paket ise kendini 14 donanımla ayırıyor. Kablosuz şarj, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarısı, 10 hoparlörlü premium ses sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma, ısıtmalı arka koltuklar, hafızalı sürücü koltuğu, uzaktan motor çalıştırma, kablosuz şarj, otomatik aşağı eğilen sağ yan ayna, dış kapı kolu aydınlatması, krom dış kapı kolları, karartılmış arka cam, çift egzoz çıkışı ve 18″ jant Executive+’ın farkı olarak öne çıkıyor.

Honda Türkiye, 1.5 VTEC Turbo CVT Accord’lara Executive için 540.000 TL, Executive+ içinse 561.000 TL istiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin