F40 kasa kodlu BMW 1 serisinin önümüzdeki sene tanıtılması beklenirken, prototip görüntüsü yurt dışı kaynaklar tarafından şimdiden servis edilmiş durumda.

2004 senesinden günümüze hayatımızda olan BMW 1 serisi, ilk çıktığında bu kadar ilgi göreceği düşünülmemişti. Nitekim şuan güncel 1 serisi ikinci nesil olarak karşımıza gelmekte. Önümüzdeki sene hayatımıza girecek olan F40 kasa kodlu Bmw 1 serisinin işi zor olacaktır. Çünkü araç resmi olmamakla birlikte önden çekişli olacak ama asıl en önemlisi yeni Mercedes A serisinin piyasa kaymağını çoktan alacak olması. Gerçi gelişmekte olan ülkelerde bu durumu böyle özetlemek pratikte doğru olsa da, motor hacminin vergilere bindirilmediği diğer Avrupa ülkelerinde düşük emisyon yüksek hacme sahip motor seçeneklerinde, Bmw ilgi görmeye devam edecektir. Gerçi burada ödediğimiz 1 serisi parasına, yurt dışında muhtemelen rahatlıkla G30 alınabilir gibi tahmin ediyorum.

Diğer bir taraftan 1 serisi sedan konusu uzak doğu pazarında dedikodusu devam ediyor. Türkiye gelme konusunda fiyatlanamayacağı için gelmeyeceğini düşünüyorum. Rakipleri tarafında Audi A3 ve Volvo V40 tarafına bakacak olursak, V40 makyaj görmüş olsa da, alt yapısı oldukça eski olması ve Audi tarafında da eller tutulur bir gelişmenin yaşanmaması, terazinin kalanında A serisi ve 1 serisini yalnız bırakıyor.

Araca dönecek olursak, genişleyen böbrekler ve aydınlatma grubu benim ilk seçtiğim detaylardan. Ancak G30’da ki gibi krom tarzı ön böbreklerin daha göze dokunur olmasını ben yine de üst paketlerde bekleyenler tarafındayım. Boyutlar konusunda uzunluktan ziyade, tekerlek çapından da olabilir ancak bana casus fotoğraflarında araç biraz daha yüksek geldi. Stop grubunda G30 tarzı bir arka tasarım dilinin inceltilmiş led grubu oldukça andıracak gibi gözüküyor.

Güncel motor seçeneklerinin korunacağını düşündüğüm F40 kodlu Bmw 1 serisi için önümüzdeki günler, özellikle Los Angeles ancak en kötü ihtimal Geneva fuarında detayları ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin