Range Rover Evoque, küçük SUV pazarının mimarlarından biri. İlk tanıtıldığı 2011’den bugüne 600 binin üzerinde satıldı ve kendisi için artık yenilenme vakti.

Mühendisler ve tasarımcılar, yeni Evoque’da daha fazla kişiselleştirme ve pratiklik için çalıştıklarını söylüyorlar. Ama tasarım açısından radikal bir değişiklik bizi beklemiyor.

Ön tarafın yenilenen dizaynı ve opsiyonel olarak sunulan led farlar ile modelin yüzü yeni tanıtılan Velar’a oldukça benzemiş gibi gözüküyor. Profilden baktığımızda ise modelin karakteristik özellikleri korunmuş. Dar cam yüzeyleri, gövdeyi sıkıştırırcasına duran çamurlukları yeni modele de aynen taşımış.

Velar’dan esintiler taşıyan bir diğer yer ise modelin arkası. Yeni eklenen led stop grubu, büyük abisi Velar’a oldukça benziyor. Stopları birleştiren siyah hat, modeli daha geniş gösterirken; yükseltilen tavan çizgisi de içeride daha iyi bir baş mesafesi sunuyor.

Evoque kendi içinde ufak bir aile olmaya devam edecek. 3 kapılı ve 5 kapılı versiyonları yeni modelde de yollarda olacak ve bunları cabrio modeli takip edecek.

Motor seçeneklerini ise; 148, 180 ve 237 HP güce sahip 2 litrelik dizel motorlar ile 247 ve 296 HP güce sahip benzinli motorlar oluşturacak. Mühendisler, muhtemelen Land Rover’ın güncellenmiş Terrain Response off road sistemine ve Jaguar E-Pace’te gördüğümüz aktif tork yönlendirme sistemine de yeni Evoque’ta yer verecekler.

Modelle ilgili bilgiler şimdiden paylaşılmış olsa da güncel Evoque’un pazarda yaklaşık 1 yılı daha var. Yeni Evoque, 2018’in son çeyreğinde tanıtılacak ve ilk teslimatlar 2019’un bahar aylarında yapılacak.

Kaynak: Autoexpress.co.uk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin