Öncesinde 99 virajlık zorlu dağ yolunu tamamlaması gerekiyordu

Range Rover Sport’un yeni PHEV versiyonu, modelin üstün off-road yeteneklerini kaybetmeden çevreci yanını güçlendirdiğini iddia ediyor. Range Rover ekibi, bunu kanıtlamak ve modelin reklamını yapmak için de Evoque’un şehirdeki dev kasisli reklamına benzer şekilde farklı bir yöntem izlemiş.

Çin’de yer alan Tianmen Dağı’na tırmanan ünlü ‘Dragon Road’ yaklaşık 10 km boyunca 99 virajdan oluşuyor. Uçurum kenarında oldukça dar yol ve tünellerden oluşan Dragon Road’u tamamladığınızda karşınıza 45 derecelik eğime sahip 999 basamaktan oluşan merdiven çıkıyor. Yani ‘Cennetin Kapısına’ ulaşmanız için 999 basamaklı kısmı yürüyerek çıkmanız gerekiyor.

Dağ yolunu herhangi bir otomobilin tamamlayabileceğini düşünebilirsiniz. Büyük ölçüde haklısınız da. Ama asıl eğlence daha yeni başlıyor. Jaguar Formula-E yedek sürücüsü Ho-Pin Tung virajlı yolu tamamladıktan sonra 400 beygirlik otomobili merdivenlere çıkarmaya başlıyor. Oldukça dik ve uzun olan merdivenlerde modelin sergilediği başarı gerçekten takdire şayan. Lafı daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin