Mercedes, Monterey Car Week için büyük bir sürprizi olduğunu söylediğinde şaka yapmıyormuş. Vision Mercedes-Maybach 6 Cabirolet gerçekten de “büyük”.

Vision 6 Cabriolet adeta tekerlekleri üzerinde ilerleyebilen bir sanat eseri ve boyun kaslarınıza zarar verebilecek kadar çekici. Yaklaşık 5.8 metre uzunluğa sahip ve 24 inçlik jantlar üzerinde hareket ediyor. Motor kaputu sonsuzluğa uzanır gibi gözükürken, arkaya doğru zarifçe süzülen hatları hiç son bulmayacakmış gibi duruyor. Bir otomobilin bürünebileceği en şiirsel silüet bu olsa gerek. Ön tarafta yer alan devasa krom ızgara ve incecik farları ise, en uç noktadan yükselen Mercedes Yıldızı süslüyor.

Otomobilin dışına hakim olan akıcı hatlar içeride de devam ediyor. Model sadece 2 koltuğa sahip. Kapı panellerini ve konsolu çevreleyen ambiyans aydınlatması çok güzel bir bütünlük içinde. Gördüğünüz mavi noktaların her biri ise, aslında birer Mercedes Yıldızı.

Güncel otomobillerde gördüğümüz tamamen dijital kadranların yerine, modelde retro görünümlü analog kadranlar kullanılmış. Otomobille ilgili diğer bilgiler ise, iki farklı head-up display ile sürücü ve yolcunun önüne, cama yansıtılacak.

Peki model gücünü nereden alacak? Uzun kaputunun altında yer alan bir V12den mi? Model her bir tekerinde yer alan 4 elektrik motoruyla toplam 750 Hp güce sahip olacak. Zeminin altında yer alan bataryalar, hızlı şarj ile 5 dakikada 100 km için yeterli gücü depolayabilecek.

Dev bataryaları sayesinde toplam menzili 500 kmye ulaşabilecek. Firmanın söylediğine göre 0-100 hızlanması 4 saniyenin altında gerçekleşirken, maksimum hız 250 km/s ile sınırlandırılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin