Segmentine taze kan getirecek

VW Passat, Opel Insignia veya Ford Mondeo gibi modellerden birini almayı düşünüyorsanız biraz beklemenizi öneririz. Çünkü yeni 508 internet lansmanından sonra ilk kez bugün Cenevre’de halk ile buluştu ve model ilk fotoğraflarında da yine oldukça çekici gözüküyor.

Segmentindeki tasarımlara yeni bir bakış getiren 508, sadece görsel olarak değil teknolojik olarak da oldukça etkileyici bir model. Infrared kameraları ile sunduğu gece görüş sistemi gibi bazı teknolojik özellikleri ile segmentinde öncü olmaya hazırlanıyor. Tabi bu donanımlar ülkemizdeki paketlerde tam olarak nasıl şekillenecek henüz bilmiyoruz.

Modelin fotoğrafları ilk olarak paylaşıldığında firma tarafından hazırlanmış studio fotoğrafları olduğu için aklımızda soru işaretleri bulunuyordu. Model Cenevre’de biraz daha yerden yüksek gibi gözükse de hala oldukça çekici duruyor. Özellikle yerini aldığı 508’e göre aynı anda hem çok daha agresif, hem de daha pratik. Yeni fastback gövdesi, çerçevesiz camları, yüksek omuz çizgisi ve alçalan akıcı tavan hatlarıyla model yerini aldığı 508’den kesinlikle çok farklı.

508’in kabin tasarımı herkes tarafından beğenilmeyebilir ama modelin en fütüristik kabinlerden birine sahip olduğu konusunda sanırım herkes hem fikirdir. I-Cockpit tasarımının en güncel versiyonunu taşıyan 508, bizce aynı zamanda en güzel I-Cockpit uygulamalarından biri olmaya da aday.

Modelin Cenevre’de 3 farklı donanımda bulunduğunu da söylememiz gerek. Donanım paketlerinin henüz detaylarını bilmesek de, Allure, GT Line ve First Edition paketleri Cenevre’de ilk olarak ortaya çıkan paketler oldu. Allure yine tüm Peugeot modellerinde olduğu gibi lüks donanımlarla doldurulmuşken, GT Line modelin sportif tarafını vurgulayan paket oluyor. First Edition ise muhtemelen modelin ilk üretim yılına özel bir versiyon olacak. GT Line gibi siyah ayna kapakları ve siyah jantlara sahip olan paketin detayları ise önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Bu üç paketin yanında birden fazla daha ekonomik ve daha az donanımlı paketler de bulunacaktır. Ayrıca donanım paketlerinin içerikleri ülkemizde değişiklik de gösterebilir. Bu nedenle tüm detaylar için Peugeot Türkiye’nin gerekli açıklamaları yapmasını beklemeliyiz. O zamana kadar modelin motor seçenekleri, boyutları ve teknolojik özellikleri gibi diğer detayları için önceki haberimizi okuyabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Şu arabayı inciğine cinciğine varana kadar inceleyebilir misiniz 3008 hastasıydım bunu görünce mest oldum bence mükemmel bir araç <3 :O <3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin