Biraz daha fazla güç ve yeni makyajlı gövde

Geçtiğimiz ay tanıtılan makyajlı C Serisi’nden sonra sıra artık AMG versiyonlara gelmişti. Tanıtılan ilk versiyon ise C43 AMG oldu. İlk bakışta önceki versiyonla aynı gözükse de(tıpkı normal versiyonlarda olduğu gibi), değişiklikler ufak detaylarda. Başlangıç için yeni iridium gri renge sahip ön ızgara ve güncellenen ön tamponu örnek gösterebiliriz.

Arkaya geçtiğimizde ise göze ilk çarpan detaylar egzozlar oluyor. Uzun süredir AMG modellerde kullanılan köşeli egzoz çıkışları C43 AMG’de kendini yeni yuvarlak egzozlara bırakmış. Egzozlar, parlak siyah boyalarıyla yeni difüzörün altında gizlenseler de çıkardıkları ses ile varlıklarını hissettireceklerdir. Egzozdaki parlak siyah boya hoşunuza gittiyse, opsiyonel olarak sunulan Night paketiyle gövdedeki diğer trim parçalarını da parlak siyah hale getirebilirsiniz.

Normal versiyonlarla tanıştığımız güncellenen LED far ve stoplar C43’te de aynı şekilde kendilerine yer buluyorlar. Yeni 18 ve 19 inçlik AMG jantlar ise sadece birer görsel değişiklik değiller. Rüzgar tünelinde geliştirilen jantlar, görsel güzelliğin yanında tekerlek çevresindeki akışı arttırarak, otomobile aerodinamik olarak da yardım ediyorlar.

Bir AMG oluşu nedeniyle, C43’ün kaputunun altındaki değişiklikleri de merak ediyor olabilirsiniz. 3 litrelik V6 biturbo motor, makyajla beraber ufak değişiklikler geçirmiş. Daha büyük turbolarla güncellenen motor, aynı miktarda tork sunsa da artık 23 Hp daha fazla güce sahip. 520 Nm’lik torku 2,500 devirden itibaren verirken, 385 beygirlik maksimum güce 6,100 devirde ulaşıyor.

Kabinde de normal modellerin geçirdiği makyajı geçiren C43, bir AMG klasiği olarak kırmızı emniyet kemerlerine ve altı düzleştirilmiş yeni Nappa deri AMG direksiyona sahip. Model halk ile ilk kez önümüzdeki günlerde Cenevre’de buluşacak. Güncellenen C300 ile beraber Mercedes standını dolduran modeller arasında bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin