4 çeker seçeneği yer almayacak

Eğer son söylentiler doğru çıkarsa Volkswagen T-Cross, bu sonbahar düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılabilir. Son casus fotoğraflardan yola çıkarak da lansmanın sadece bir kaç ay uzakta olduğunu doğrulayabiliriz.

Küçültülmüş bir Tiguan gibi gözüken prototip, konsept haline oldukça benzese de seri üretime uygun bir hale getirilmiş. Modelin, VW’nin SUV ve crossover ailesine üye olmasına rağmen biraz MPV gibi gözüktüğünü söylemek gerek. Sportif karakterli T-Roc’ın aksine T-Cross kullanışlılığa odaklanacak gibi gözüküyor.

Motor seçenekleri için VW Grubu’nun bilindik motorlarının kullanılacağını söylememize gerek yok sanırım. TSI ve TDI motorlar yine 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG seçenekleri ile modelde yer almaya devam edeceklerdir. Ancak 4Motion seçeneğinin bulunmayacağını söylememiz gerek. MQB platformunda üretilecek olan T-Cross, alt yapısını Polo ile paylaşacak. 4 çeker seçeneği sunmuyor oluşu, crossover veya SUV’den çok bir MPV gibi gözüküyor oluşunu destekliyor.

Yukarıda da söylediğimiz gibi modelin Paris Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkması bekleniyor. Brezilya’daki Sao Jose tesislerinde üretilecek olan model muhtemelen 2019 yılından itibaren Türkiye yollarında olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin