Lansmanı Ekim ayında

VW, yeni gelecek olan küçük crossover modeli T-Cross’u neredeyse tamamen kamuflajsız bir şekilde test etmeye başladı. Bu da modelin üretime ne kadar yakın olduğunu gösteriyor. Henüz büyük abisi T-Roc Türkiye yollarına çıkmadı ama, T-Cross abisine hızla yetişecek gibi gözüküyor.

Model Ekim ayında tanıtılacak ancak, o zamana kadar etrafta dolaşarak dikkatleri üzerine toplamaya devam edecek. Daha önce T-Roc’ta da benzer bir strateji izleyen VW, T-Cross’u da stop grubu hariç tamamen kamuflajsız bir şekilde test ediyor. Stopları merak edenler için ise resmi çizimlere göre stoplar kare şeklinde olacaklar. Yine çizimlere göre iki stobun bir LED bar ile birleşmesi gerekiyordu ancak prototipte kullanılan bagaj kapağında böyle bir aydınlatma elemanı için yer bulunmuyor.

Son dönemde VW’nin kullandığı T-Cross ve T-Roc isimleri bolca karıştırılıyor ve hangisi büyük hangisi küçük emin olunamıyor. T-Cross, T-Roc’ın altında yer alacak ve VW’nin Avrupa pazarındaki dördüncü SUV modeli olacak. Boyutları nedeniyle kendisi daha çok bir crossover ancak SUV başlığı altında bulunuyor.

Firmadan alınan verilere göre VW’nin mini SUV’si 4,107 mm uzunluğa ve 1,558 mm yüksekliğe sahip. Bu da onun Polo’dan birazcık daha büyük olduğunu gösteriyor. İki model de aynı MQB A0 platformu üzerinde şekilleniyor. Yani dış görünüşü dışında sizi yerden yüksek bir Polo bekliyor. VW, T-Cross’un oldukça geniş bir kabin ve sınıf liderliğine oynayacak 455 litrelik bagaj hacmi sunacağını söylüyor.

Nissan Juke ve Renault Captur gibi modellere rakip olacak olan T-Cross, üç benzinli ve bir dizel motor seçeneğine sahip olacak. 1.0 TSI ünite 95 ve 115 Hp güç seçeneklerine sahip olacakken, 1.5 TSI ünite 150 Hp sunacak. Tamamını diğer VW modellerinden tanıdığımız bu benzinli motorlara bir de 95 beygirlik TDI motor eşlik edecek.

VW Grubu’nun vazgeçilmezi DSG şanzıman opsiyonel olarak sunulacak. Tüm modeller sadece önden çekerli olarak satılacak ve 4Motion opsiyonu sunulmayacak. Bu motor ve şanzıman kombinasyonlarının ülkemizde tam olarak nasıl sunulacağı ise henüz belli değil. Modelin Ekim ayında tanıtılıp, 2019 bahar aylarında yollara çıkması bekleniyor. O zamana kadar üstünde yine ufak değişiklikler yapılmaya ve belkide yeni motor seçenekleri eklenmeye devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin