Değişiklikler oldukça kısıtlı olacak gibi gözüküyor

Mercedes, C Serisi’ni makyajladı BMW ise 3 Serisi’nin yeni jenerasyonu için son dokunuşları yapıyor. D sınıfı premium modellerin üçüncü büyüğü olan A4 de rakiplerinden geride kalmamak için makyaj hazırlıklarına başlamış gibi gözüküyor.

Almanya’da görüntülenen prototipte göze ilk olarak kamuflaj ile gizlenmiş ön tampon çarpıyor. Muhtemelen S Line olan prototip, yeni difüzör ile beraber ufak değişikliklere sahip bir arka tampon da taşıyor. Ayrıca yuvarlak egzoz uçları da tampona uyum sağlayacak şekilde köşeli bir şekle kavuşmuş.

Far ve stop grubu şimdilik güncel model ile aynı olsa da, geliştirme sürecinin ilerleyen dönemlerinde onlar da güncellenecektir. Ama bunlar dışında model üstünde çok ciddi değişiklikler yapılmayacağını söyleyebiliriz.

Kabine geçtiğimizde ise yine çok kapsamlı değişiklikler beklemememiz gerekiyor. A6 ve A8’de sunulan 3 ekranlı kabin tasarım,ı A4 için şimdilik biraz fazla pahalı olabilir. Sadece makyaja hazırlanan model için tamamen yeni bir kabin tasarımı çok kapsamlı bir değişiklik olacaktır. Fotoğraflarda hala yerinde duran MMI ekranı da bu durumu destekliyor.

Tasarımda kapsamlı değişiklikler yapılmasa da, eklenen teknolojik ekipmanlar ve güncellenen MMI sistemi modelin güncel A4’ten ayrılmasını sağlayacaktır. Eklenecek sürüş asistanları ve güvenlik sistemleri A4’ün elini rakiplerene karşı güçlendirecektir. Virtual Cockpit’in eklenmesi de olası seçenekler arasında.

Model ile ilgili daha detaylı bilgilere önümüzdeki aylarda kavuşacağız gibi gözüküyor. Daha geliştirme sürecenin başlarında olan modelin, 2019 yılında tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin