Gerçek bir Volvo

Cenevre yaklaştıkça tanıtılan yeni modellerin sayısı artmaya devam ediyor. Volvo, V60 ile karşımıza çıktı ve yine bir sanat eseri ile karşımızdalar.

Volvo, karakteristik hatlarını vagon gövdeye çok başarılı bir şekilde uygulamış. İlk bakışta göze çarpan ‘Thor’ gündüz farlarıyla modelin ön yüzü bir S90 gibi gözükse de detaylı baktığınızda tamponlarının S90’dan farklı olduğunu fark edebiliyorsunuz. Model her açıdan bakıldığında sizi etkilemeyi başararak bir Volvo oluşunun hakkını veriyor.

Kabine geçtiğiniz de yine sizi tanıdık Volvo tasarımı karşılıyor. Bütün multimedya, navigasyon ve klima ayarları yine ortada yer alan dev 9 inçlik ekran üzerinden yapılıyor. Ortadaki dev ekrana eşlik eden dijital kadranlar ve yüksek kalitedeki malzemeler ile konforu,teknolojiyi ve kaliteyi aynı anda hissediyorsunuz.

Model ilk bakışta size S90 gibi gözükse de kendisi aslında bir 60 serisi model. Yani rakipleri BMW 3 Serisi, Mercedes C Class ve Audi A4 gibi D sınıfı modeller. Görsel güzellik kişiden kişiye değişse de, V60’ın rakiplerine karşı büyük bir üstünlüğü var. Bir vagon oluşuyla pratikliğe odaklanan model 529 litrelik bagaj hacmi sunuyor ki bu rakam yukarıda saydığımız rakiplerinin tamamından daha geniş bir alan anlamına geliyor.

Modelin güvenlik ekipmanlarını detaylandırmamıza gerek yok gibi. Kendisi bir Volvo ve S90,XC60,XC90 gibi kardeşlerinde bulunan bütün teknolojik güvenlik ve konfor ekipmanlarını sunabiliyor. Ayrıca Volvo’nun 2019’a kadar bütün otomobillerinde hibrit seçeneği bulundurması hedefine dayanarak 2 farklı benzinli hibrit ve 2 dizel motor seçeneğiyle sunuluyor.

T6 seçenek 340 Hp güç sunarken, T8 ünite 390 Hp güce sahip. Seçeneklerin ikisinde de AWD sistem ile güç yere aktarılıyor. Dizel tarafında ise D3 ve D4 seçenekleri bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin