Tabiki hibrit seçeneği ile

Toyota Camry, hibrit versiyonu ile Avensis’in yerini almaya hazırlanıyor. Ülkemizde büyük motorları nedeniyle satılsa da çok rağbet göremeyen Camry, Batı Avrupa ülkelerinde yine benzer nedenlerle 10 yılı aşkın süredir satılmıyordu. Sadece Avrupa’da sunulan Avensis’in sergilediği başarısız performanstan sonra Toyota, Camry’i hibrit versiyonu ile tekrar Avrupa yollarında sunma kararı aldı.

Hali hazırda satışta olan sekizinci jenerasyon Camry, 2017 yılında Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Avrupa’da sunulacak versiyon ise bölgeye özel süspansiyon ayarlarıyla revize edilecek.

Yeni Camry, Toyota’nın yeni TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda üretiliyor. Prius ve C-HR gibi modellerle paylaştığı bu platform hibrit desteği ile dikkat çekiyor. Yine Toyota ailesinden tanıdığımız 2.5 litrelik motora sahip olan hibrit sistem, Camry’de de sunuluyor.

Toyota, TNGA platformunun otomobillerin sürüşünü daha eğlenceli bir hale getirmeyi hedeflediğini söylüyor. Hibrit Camry’nin de Avrupa’da sunulmaya başlaması Toyota’nın Yaris ile başlayıp, RAV4 ve Camry’e uzanan geniş bir yelpazede hibrit seçenekler sunması anlamına geliyor.

Camry, ülkemizde ve Avrupa’da isminden çok söz ettirmiş olmasa da Japon firma için oldukça önemli bir model. Tanıtıldığı 1982 yılından bugüne 19 milyon adetin üzerinde satan Camry, Toyota’nın en başarılı modellerinden biri. Şu anda da yıllık 700,000 adetin üstünde satış rakamına ulaşan Camry, sınıfının en çok satan modeli.

Camry’nin Avrupa versiyonunun detayları önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Satışların ise 2019’un ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin