Alman Otomobil üreticisi Volkswagen, Shanghai Otomobil Fuar’ında elektrikli ID ailesinden Roomzz konsept aracını görücüye çıkaracak.

Elektrikli otomobil pazarında her ne kadar Tesla ipi göğüslemiş gibi gözükse de, özellikle Volkswagen cephesinden her geçen gün yeni bir haber gelmesi, işin renginin kısa sürede değişeceğini gösterir nitelikte. Öyle ki, ulaşılabilir en uygun otomobil açıklamalarından, VW ID ailesinin lanse edilmesine kadar olan süreçte dahi, neredeyse marka her gün yeni modelle karşımıza çıktı.

Volkswagen ID ailesinden Roomzz ile karşımıza çıkan marka, Shanghai Otomobil Fuarı’nda sadece Çin pazarı için üreteceği Roomzz modelinin konsept halini görücüye çıkarıyor olacak.  IQ Drive özelliği ile ön plana çıkacak olan araç, 4. seviye otonom sürüşü destekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Volkswagen ID adım adım sona yaklaşıyor!

82kWh batarya ile WLTP verilerine göre 450km menzile sahip olacak olan araç, 150kW DC hızlı şarj desteği ile yarım saatte %80 batarya doluluğuna ulaşabileceği belirtilmekte. Tüm bunlar neticesinde 306hp elektrikli ünite 4Motion çekiş sistemiyle gücünü zemine aktarıyor olacak. Fabrika verilerine göre 0-100 hızlanma değerlerinin 6.6 saniye olduğu ID ailesinin Roomzz modeli, 17 Nisan’da Shanghai Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin