Bir çok kez casus kameralarına takılan Mercedes GLB, Shanghai Otomobil Fuarı öncesi süpriz bir şekilde marka tarafından servis edildi.

Mercedes GLB konsept olarak Shanghai Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olsa da, seri üretim haline tamamıyla hazır olduğu yurt dışı kaynaklar tarafından belirtilmekte. Eylül 2019’da düzenlenecek Frankurt Otomobil Fuarı sonrası seri üretime geçmesine kesin gözüyle bakılan GLB, aile fertlerinden GLE ve GLC’den fazlasıyla izler taşıyor elbette.

Aile fertlerinden ayıran en büyük detayın ise 7 koltuk seçeneğine Mercedes GLB’de yer veriliyor olması, modeli elbette bambaşka bir yerde konumlandırıyor. 4634mm uzunluğu, 1890mm genişliği ve 1900mm yüksekliği ile Volkswagen Allspace ile hemen hemen aynı boyutları paylaşan araç, 2.9 metreye yakın aks mesafesi ile kabin içerisinde muazzam bir alan sunacak gibi görünüyor. Tasarım tarafında özel tavan barları, GLB modeline özgü tampon ve arazi lastikleri ile fazlasıyla arazici kimliğe sahip araç, ailenin diğer fertlerinden ayıran detaylarıyla ilgi odağı olacak gibi gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Mercedes GLB 35’in casus fotoğrafları servis edildi

Kaputunun altında nasıl bir canavar yatıyor resmi bir bilgi henüz sunulmasa da, elimize ulaşan detayları sizlerle paylaşacak olursak, A250’de sunulan 2.0 litrelik 220HP 350nm tork güç üreten üniteye verileceği belirtiliyor. Rakam olarak evet beklentilerin altında gibi gözüküyor olsa da, resmi olmayan bilgi olduğunu tekrardan hatırlatmış olalım. 17 Nisan sonrası New York ve Shanghai Otomobil Fuarlarından bilgiler geldikçe, sizlere bu platform üzerinden iletiyor olacağız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin