Toyota Rav4 TRD Off-Road Chicago Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor olsa da, Carviser takipçileri bu araca aslında çokta yabancı değiller.

Efsanevi pick-up genlerini sonuna kadar taşıyan Toyota Rav4 TRD Off Road 5.nesil ile görücüye çıktı. 20 yıldan fazla deneyimi olan ve ABD’de segmentinin kurucusu olduğu iddia edilen araç artık bir pick-up değil, çöl yarışçılarından esinlenen ve Toyota’nın TNGA-K mimarisini kullanan bir efsane olarak nitelendiriliyor.

2.5 litrelik 203hp güç üreten kaputunun altındaki ünite 8 ileri otomatik şanzımanla desteklenirken, römork vb. çekme durumlarında ise yaklaşık 1.5 ton gibi bir ağırlığı peşinize takmaya izin veriyor. Standart Dinamik Tork Vektörü özelliği ise, tork dağıtımını kendisi bağımsız bir şekilde gerçekleştirerek, uzun yol koşullarında dört çekere ihtiyaç duyulmadığı durumlarda, yakıt sarfiyatını minimuma çekmek için, arka aktarma bağlantı noktalarını keserek tüm gücü ön tekerleklere aktardığı belirtiliyor.

HALA İZLEMEMİŞ OLAMAZSINIZ DEĞİL Mİ?

Tasarım tarafında aydınlatma gruplarındaki değişimlerden ziyade, genişleyen ön ve arka tamponlar aracın koyu rengi ile birlikte fazlasıyla karakteristik gösterdiği gibi, gölge oyunları sonucunda da aracın fazlasıyla maskülen kaslı bir yapıya büründürmüş durumda. 2020 yılı itibarıyla yollarda yerini alacak olan RAV4 TRD, elbette yüksek motor hacmi neticesinde ülkemizde görmek ne yazık ki olanaklar dahilinde olmayacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin