TOGG, Kuzey Amerika’ya Transition Concept Smart Device konseptiyle adım attı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, ya da kısa adıyla TOGG, dünyanın en genç üreticileri arasında yerini alma konusunda son dönemlerde çok önemli adımlar atıyor. Hâlihazırda C-SUV segmentinde yer alan modelin gelişim ve test çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren ekip, Kuzey Amerika’nın önemli fuarlarından biri olan 2022 CES’e ise yepyeni bir konseptle katıldı.

Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te stant açan TOGG, oldukça uzun ve garip bir ismi olan sedan konseptiyle dikkatleri üzerine çekti. Dün gece canlı yayın ile dünyaya sergilenen Transition Concept Smart Device (TCSD), aslında 2018’de C-SUV ile gösterilen Pininfarina imzalı sedana dış tasarım açısından benziyor. Akıcı ve keskin hatlar korunurken, Doğu ile Batı sentezini temsil eden yeni logo ve daha şık dizayn öğeleri öne çıkan farklar olarak gösterilebilir.

Asıl değişim, aracın kabininde yaşanmış. Lansman videosunda görülen “Suicide Doors” yani tersten menteşeli arkadan kapıların açılmasıyla gördüğümüz dört kişilik oturma düzenine sahip kokpit günümüz otomobillerindeki teknolojileri aratmayacak şekilde.

Altı düz bir direksiyon simidine sahip olan TOGG TCSD’nin boydan boya uzanan monitörü hem dijital gösterge paneli hem multimedya hem de ön yolcu eğlence sistemi gibi detayların tamamını sunan UseCase Mobility sistemine ev sahipliği yapıyor.

Elektrikli olarak ayarlanabilir sportif koltuklar, iklimlendirme çıkışlarının altında sunulan ikincil ekran ve turkuaz ambiyans aydınlatması ise yakışıklı sedanın iç mekânda da spor ve zarif görünmesini sağlamış.

2023’e kadar yollara çıkması planlanan TOGG C-SUV modelinin ardından ilk başta planlanan beş modelden ikincisi, TCSD konseptini temel alan bir sedan modeli olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin