Eğer görüntüler gerçekse, Tesla’nın tırı fütüristtik görüntüsü ile pek çok rakibinden ayrılacaktır.

En baştan söylemeliyiz ki altta gördüğünüz fotoğraflar Tesla tarafından doğrulanmadı ve tamamen Photoshop ürünü olabilirler. İlk olarak Reddit’e yüklenen sonra kaldırılan ve başka bir kullanıcı tarafından tekrar yüklenen resimde, Tesla’nın tırını taşınırken görüyoruz. ‘Teslarati’ fotoğrafın Kern County’deki Inyokern havalimanında çekilmiş olabileceğini söylüyor. Önemli olan kısım ise buranın Tesla’nın dizayn merkezine 240 km mesafede olması.

Akıcı tasarımı, daha önce gördüğümüz fotoğraflara oldukça benziyor. Yani model gerçek çıkarsa şaşırmış olmayız. İlk fotoğrafta takılı olmayan, tırın tepesindeki rüzgar kıran tekrar tırın üstüne photoshop ile yerleştirilmiş ve tırın nasıl gözükeceğiyle ilgili daha iyi fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Ayna ve kapı kollarının olmayışı modelin henüz üretime hazır versiyon olmadığını gösterse de tasarım olarak son hale oldukça yakın gözüküyor. Modelle ilgili teknik detaylara çok sahip olmasak da 320 ile 480 km arasında menzile sahip olacağını biliyoruz.

Tesla modelin örtüsünü 26 Ekim’de kaldıracak. Hawthorne, California’da yapılacak olan etkinlik sadece davetlilere açık olacak ve model ile kısa test sürüşleri yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin