Geçtiğimiz yıl tanıtılan Model Y ön siparişlerin teslim tarihi erkene alınırken, menzil konusunda da süpriz gelişmeler yaşanıyor.

Model Y, ulaşılabilir tamamen elektrikli otomobil konusunda Tesla’nın en önemli kozlarından biri olarak geri sayıma başlaması şöyle dursun, yakın zaman önce kulislere düşün hatchback karosere sahip Tesla ile piyasadaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Öyle ki, bugüne kadar teslimat gecikmelerinden dolayı kan kaybı yaşayan marka, belkide pazarlama stratejisi olarak bu seferde beklenen dağıtım tarihinden önce alıcılara araçlarını ulaştıracağını belirtmiş durumda. Geçtiğimiz sene Model Y’nin ön siparişleri için Sonbahar 2020 dağıtım tarihi işaret edilirken, tarihin Mart 2020 olarak güncellenmesi araç sahiplerinde heyecan uyandırmış durumda.

Diğer bir dikkat çeken detay ise, 450 km menzili bulunan aracın artık teknik özellikleri tarafında 315 mile yani 505 km olarak deklare edilmesi de, erken dağıtım haberinin yanında bonus olmuş durumda. Ülkemiz cephesinde uygulanan ek vergiler neticesinde görmemiz çok mümkün olmasa da, uzun vadede Tesla Model Y ülkemiz cephesinde de meraklılarının elbette fazlasıyla gözdesi olmaya aday gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Tesla hatchback artık çok uzak değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin