Tesla bu seferde teslimatını yapamadığı araçların sahiplerine vergi indirim farkını ödemeye hazırlanıyor.

Tesla yönetim kanadında yaşamış olduğu sorunlar başta olmak üzere, teslimatlara yetişememesi ve üretim kapasitesini homojen olarak yükseltememesi nedeniyle kara bulutlar ne yazık ki eksik olmuyor. Tesla bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’nde Tesla sahibi olmak için sıra bekleyenler için vergi indirim farklarını kasasından ödemeye hazırlanıyor.

Bu yıl sonuna kadar geçerli olacak Amerika Birleşik Devletleri vergi indirimi ile 3750$ araç sahiplerine iki taksit olarak iade edilecekti( 1 Ocak ve 1 Temmuz olarak 1875$ ). Ancak araçlarını henüz alamayan Tesla sahipleri, bu konuyu Twitter üzerinde Elon Musk’a hatırlattıklarında, yanıt elbette Elon Musk tarafından gecikmedi. Musk, 15 Ekim sonrası sipariş veren kullanıcıların siparişlerini zamanında teslim alamamaları durumda, kayıp vergi indirim farkının Tesla tarafından karşılanacağını belirtmiştir. Nitekim 15 Ekim öncesi sipariş geçen tüm Tesla 3 model sahiplerininde, henüz yılın bitmesine 1 hafta kalmış olsa da, tüm teslimatların gerçekleşeceğini belirtmiştir.

Üç vardiya halinde 24 saat baz alınarak tüm çalışmaların üretim odaklı olarak ilerlediği ve test araçların dahi askıya alındı marka tarafından iletilen detaylar arasında yer almakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin