Volkswagen, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki Golf R’ın yakıt hortumundaki bir hatanın yangın çıkarma olasılığından dolayı, geri çağırma programı oluşturmuş durumda.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından tespit edilen detaylara göre, yakıt hortumunun bağlantı noktasından kaynaklanan bir hata nedeniyle, motor içerisine yakıt sızması yapabileceği ve bu nedenle yangın riski oluşturabileceği ilgili rapor verilmiş durumda.  13 Mart ve 8 Ağustos tarihleri ​​arasında üretilen 516 adet Golf R’ın bu durumdan etkilendiği belirtilerek, araç sahiplerine Şubat 2019 itibarıyla yetkili servislere davet edileceği ve onarımın yetkili servisler tarafından ücretsiz giderileceği belirtilmekte.

Ayrıca Volkswagen grubuna bağlı olan Audi markası da bu durumdan etkilenmiş durumda. İletilen detaylara göre 820 adet Audi A3 Sedan, 105 adet Audi A3 Cabrio, 128 adet Audi TT Coupe ve 51 adet TT Roadster bu durumdan etkilenirken, 516 adet Golf R ile birlikte toplamda 1620 adet 2018 üretim aracın etkilendiği belirtilmekte. Bu Audi araçlarda Volkswagen Golf R’da olduğu gibi Şubat 2019 tarihinden yetkili servislere davet edilerek, ücretsiz olarak yetkili servisler tarafından onarım süreçleri gerçekleştirilecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin