Tata Motors tam on yıl önce yani 2008 yılında büyük uğraşlar sonucu İngiliz otomobil markası Jaguar Land Rover’ı satın almıştı.

Hintli otomobil üreticisi Tata Motors, büyük uğraşlar sonunda Mart 2008’de Premium İngiliz otomobil markası olan Jaguar Land Rover’ı satın almıştı. Nitekim marka hala bir İngiliz asıllı ancak sahibi Hintli bir otomobil firması. Volvo & Geely olarak düşünebilirsiniz.

Jaguar Land Rover, Çin’deki satışların yanı sıra, dizel araçlara olan talebin düşmesinden etkilenmiş ve 2018’in üçüncü çeyreğinde 90 milyon sterlin zarar etmişti. 5000 kişiye kadar iş kaybının olabileceğini bildirilirken, 2,5 milyar £ ‘luk borçlanmayı yeniden yapılanmaya başlamak üzere olduğu belirtiliyor.

İşte tüm bu ayrıntılar doğrultusunda Jaguar Land Rover’ın hisselerinin satılacağı konuşulurken, spekülasyon olduğunu belirten marka yetkilileri, böyle bir satışın olmayacağını net bir şekilde ifade etmişlerdir. Hintli firma Tata Motors ve Jaguar Land Rover’in başkanı Natarajan Chandrasekaran ” Markanın küresel anlamda rekabet edebilmek adına, teknoloji yatırımlarına ve yenilikçiliğe devam edeceklerini belirterek, Tata Motors’un Jaguar Land Rover payını elden çıkarmaya ya da Jaguar markasını sonlandırmak istediğine dair söylentilerin doğru olmadığını” birinci ağızdan dile getirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin